Naši partneri:

2005 - 2009

2005 - 2009 Legenda opäť ožíva

MUSTANG 2005

Od roku 1964 uplynulo 40 rokov a zdá sa, akoby sa čas vrátil späť. Mustangy najmladšej generácie vyzerajú opäť ako kedysi. Dizajn vychádza z modelov 1964 - 1968 avšak podvozok, motory, prevodovky aj interiér boli kompletne novo navrhnuté. Žiadny komponent nebol prevzatý z predchádzajúcich generácií. Výsledkom je Mustang, ktorý kombinuje modernú techniku a vysoký výkon s dizajnom svojich úspešných predchodcov. Jeho klasická forma silne pripomína Muscle Cars z rokov 60-tych a je opäť úžasná a fascinujúca. Vyrába sa v prevedení Coupé a Convertible.

MUSTANG 2005 V6

MUSTANG 2005 GT

Zadná náprava prekvapivo pochádza z luxusného Lincolnu LS, avšak samozrejme prešla značnými modifikáciami a spĺňa aj požiadavky vodičov so športovými ambíciami. Kompletne nový podvozok a jeho vyváženosť oproti predchodcom urobili z Mustanga prekvapivo neutrálne sa správajúce vozidlo. Pohonné jednotky tvoria 4,0 L V6 a hliníkový 4,6 L V8 s 24 ventilovou technikou. Oproti predchádzajúcej generácii motorov V8, používaných do roku 2004, nový motor získal 40 koní a 30 Nm naviac.

MUSTANG V6

MUSTANG V8

Voliteľné sú 5-st. manuálna alebo 5-st. automatická prevodovka. Retro-interiér, prístrojová doska, volant
aj voliteľná červeno-čierna kožená kombinácia pripomína mýtus z minulosti.

Sedadlo vodiča je ako stvorené pre Európana a celková pozícia za volantom sa zlepšila niekoľkonásobne. Vodič si už nepripadá, že sedí na barovej stoličke a drží volant autobusu. Vozidlá sú vybavené najmodernejšou technikou, o ktorej sa tu ale podrobne rozpisovať nemá zmysel. Spomeniem len elektronické vstrekovanie, trakčnú kontrolu, klimatizáciu, tempomat, elektrické nastavenie sedadla vodiča, bočné airbagy, vynikajúci Sound system, 125 možných farieb osvetlenia prístrojovej dosky, atď.

Za tie peniaze vám nikto neponúkne viac. S čistým svedomím je možné povedať, že auto je lepšie než by ktokoľvek čakal. To, čo so svojou pevnou zadnou nápravou predvádza v zatáčkach, každému vyrazí dych. Pri jazde Mustang vzbudzuje emócie a zážitky, ktoré nedokážu ponúknuť ani vozidlá 3-krat tak drahé. Podstatou je proste ojedinelá karoséria, úžasná sila a zvuk motora. Je to auto pre romantikov, ktorí visia na amerických tradíciách. V konečnom dôsledku možno konštatovať, že Ford-u sa s novou generáciou Mustang-ov podarilo vytvoriť ďalší míľnik v úspešnej histórii Pony Cars. 

ROK 2006

Grille V6 Pony Package 2006

Rok 2006 priniesol modelu V6 nový tzv. Pony Packet zo zmenenou prednou maskou. Naďalej sú v ponuke motorizácie V6 a GT V8 v karosárskej verzii Coupe a Convertibe.

Shelby GT 350H 2006

Pribudla verzia Shelby GT 350H (Hertz) s motorom V8 4,6 L a výkonom 325 koní v typickej čiernej farbe zo zlatými pásmi.

ROK 2007

Shelby GT-500 2007

V roku 2007 sa obnovila spolupráca Carolla Shelbyho s Ford-om a svetlo sveta uzrel Shelby GT 500 s motorom o obsahu 5,4 L, kompresorom typu Roots a výkonom 500 koní. Maximálna rýchlosť stúpla na 250 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h je podľa výrobcu, 4,4 sekundy. Úpravami prešiel aj chladiaci systém a podvozok. Opticky najvýraznejšou zmenou je nová mriežka chladiča, mohutnejší predný spoiler a kapota s dvojicou sacích otvorov. Nový je aj integrovaný zadný spoiler a pásy Le Mans. Shelby GT 500 ostal tým, čím bol aj jeho predchodca, teda pravým, surovým Muscle Car-om. Jeho úlohou je byť rýchlym na rovinkách, efektne páliť zadné gumy, priťahovať pozornosť svojím zvukom a hlavne pritom vyzerať prekliato dobre.

Naďalej sa predávajú aj motorizácie V6 a GT V8 v karosárskej verzii Coupe a Conveble.

ROK 2008

Shelby GT 500KR

V roku 2008 zišiel z výrobného pásu zatiaľ najvýkonnejší sériový Mustang Shelby GT 500KR s výkonom 540 koní. Vo výrobnom programe sú stále aj motorizácie V6 a GT V8 v karosárskej verzii Coupe a Convertible.

MUSTANG BULLITT 2008

Reinkarnácie v ročníku 2008 sa dočkal aj slávny filmový BULLITT z roku 1968.Okrem už spomenutých fabrických modelov sa úpravou Mustangov v súčasnej dobe viac ako kedykoľvek predtým zameriavajú viaceré úpravárenské firmy za všetky spomeniem hlavne SHELBY, ROUSH a SALEEN.

 MUSTANG v úprave SALEEN

MUSTANG v úprave ROUSH

 ROK 2009

V modelom roku 2009 prešiel Mustang ľahkým faceliftom, okrem drobných detailov na kabáte vozidla pribudla hlavne možnosť panoramatickej strechy pre oba modely, GT aj V6 a exkluzívne osvetlenie interiéru. 

Z ročníka 05-09 bolo vyrobených množstvo špeciálnych modelov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... a účinkoval aj v hlavnej role mnohých filmov a seriálov

 

 

 

E-shop Košík a objednávka

Novinky

Najbližšie výjazdy:

Žiadne akcie

Newsletter

    FUNHOUSE Rock Division ALLIANZ Power monsterenergy Rádio Express Veterán.sk gt40