Naši partneri:

2015 +

2015 +

MUSTANG 2015

Fastback GT 2015

Určite najviac očakávaný nový automobil roku 2015 je práve Ford Mustang. Výsledkom komplet zmenenej karosérie je automobil, ktorý vyzerá agresívnejšie, ale nestratil atletický vzhľad. Možno, že konečný dizajn nie je to čo mnohý očakávali, ale pre mňa osobne a skutočne jedná o umelecký kúsok. Nový Mustang je o jednu pätinu palca kratší, ale najdynamickejšia zmena rozmeru je zadná šírka ktorá sa zväčšila o 1,5 palca a taktiež jeho výška znížená o 1,4 palca. Fordov návrhársky tím hovoril a čerpaní inšpirácie z kokpitov lietadiel čo je vidieť v novej kabíne. Kvalita materiálu interiéru a celková dispozícia neprešla kompletnou premenou avšak nový interiér je oveľa elegantnejší a jednoduchší. Lacné plasty z minulých rokov sú preč.

Interiér nového Mustangu je jedna vec, ale vstupom 21. storočia prišla aj komplet zmena zadnej nápravy. Vzadu je všetko nazávislé.
Konečne.

Najväčšou novinku novej modelovej rady je 2,3 litrový štvorvalcový motor EcoBoost, s  výkonom 305 HP, ktorý sa v rámci globalizácie bude predávať hlavne na Európskom trhu. Nové modely budú tiež osadené základnou jednotkou obsahu 3,7 litraV6 a výkonným 5,0 litrovým osemválcom.

Ford deklaruje že motory 3,7 V6 a 5,0 V8 budú výkonnejšie ako tie v ročníkoch 2014. Čo sa týka prevodovky Ford odolal nutkaniu exotických sedemstupňových manuálov alebo osemstupňových automatov či prenosu dvomi spojkami, namiesto toho zaradil šesťstupňový manuál sériovo dodávaný do verzii GT a šesťstupňový automat ktorý bude v spojení s motorom 3,7 V6 a 2,3 V4. Na požiadavku zákazníka možno tieto varianty samozrejme zmeniť.

Celkovo Ford s novým modelom 2015 dokázal spraviť opäť krok v pred a dokázal, že legenda stále žije.

E-shop Košík a objednávka

Novinky

Najbližšie výjazdy:

Žiadne akcie

Newsletter

    FUNHOUSE Rock Division ALLIANZ Power monsterenergy Rádio Express Veterán.sk gt40