Naši partneri:

Info

...O prvom Mustangu pod Tatrami som sa dopočul z rozprávania... "vraj bol prekrásnej červenej farby s nádherným strieborným koníkom v prednej mriežke obdivovaný faganmi z horného konca Molotovovej ulice, kde ešte po čadičovej dlažbe ťahával poštový voz pravý kôn. Písal sa rok 1968...

...Ďalšieho Mustanga zhliadli v časoch tuhého komunizmu, o to neuveriteľnejšií sa tu zdá byť svetlý fastback, ktorý sa náhle vynoril z vedlajšej uličky, prešiel cez križovatku, zabočil doľava a rýchlo sa stratil v minulosti...no ten neskutočný zvuk vé-osmičky sa medzi okolostojacími domami ozýva vraj ešte aj dnes...

...skôr narodení ešte spomínajú na coupe´65 alebo šesť, videné v okoli Handlovej, vraj tam niekde je až dodones...

...V roku 2002 som mal v rukách prvé kľúčiky od Mustanga a chvíľu nato som naďabil na Marošovu rozbiehajúcu sa stránku ClassicMustang. 
Maroš si v tom čase tiež doviezol Mustanga´67, alebo skôr "mačku vo vreci", a ako mu odkázal predávajúci, tak sa bez fňukania pustil do neho... 
Každá nová skúsenosť s Mustangami bola vtedy cenná a tak sme si o tom chodievali pokecať, ako aj plánovať či meniť sny do neďalekej pizzerie. 
Pri ďalších pizza-zrazoch našli cestu do "partie koňom kopnutých" aj Vojto, Drift King, Cobra a další... a ešte viac z Vás sme spoznali na vydarenom Nultom zraze. A tam vyššie, niekde medzi týmito riadkami sa zrodil Mustang Club Slovakia. Áno, traduje sa, že štyria statoční, Maroš Lorenz, Peťo Gábriš, Juraj Petráš a Vladimír Grosch, založili Mustang Club Slovakia, ktorého pokrstenie bolo 21. júla 2007, v deň Nultého zrazu Mustangov na Slovensku v Nitrianskom Rudne. Oficiálne zaregistrovanie klubu však prebehlo 10. apríla 2008. Táto skvelá správa zastihla podaktorých členov klubu na výlete v kolíske Mustangov. Po návrate a otváracom zraze sezóny 2008 na Čertovej peci sa pod záštitou MCS zorganizoval Prvý zraz Mustangov na Slovensku.

S pribúdajúcim časom sa klub rozširoval aj o nových členov s novými parádnymi Mustangami rôznych generácii. Členovia výboru sa starali o organizovanie Fridays stretnutí a Mustang zrazov Slovenska. Všetko pekne klapalo a čas stále plynul ďalej. Aj my sme časom dospievali a začali sme niečo o tých našich koníkoch aj vedieť. Zrazy nás už prestali baviť a tak sme začali organizovať American Rallye na Moravu, do Rakúska a Maďarska.

Počas týchto veľmi úspešných akcii sa k nám začali pridávať aj majitelia iných amerických klasických aut a bolo ich stále viac a viac.  Uvedený vývoj nás samozrejme tešil ale tiež pred nás kládol otázku ako ďalej so smerovaním klubu. Zamysleli sme sa nad tým a logickým riešením bolo rozšíriť klub o všetky druhy amerických áut.  Na valnej hromade konanej 11.03.2017 sme zmenili stanovy klubu ako aj meno z Mustang Club Slovakia sa na Mustang & American car club čím sa otvoril priestor na registráciu členov vlastniacich aj iné americké auto ako Mustang.

V súčasnej dobe sa v klube stretáva rôznorodá komunita ľudí vlastniacich vekovo aj značkovo pestrú paletu amerického železa. Ako som už spomínal máme v klube rôzne vekové kategórie vozidiel a preto sa MACC stal členom ZZHV ( združenia zberateľov historických vozidiel ). Členovia VV ( výkonný výbor ) v združení zastupujú záujmy členov MACC ale podieľajú sa aj na tvorbe legislatívy zameranej na registráciu amerických historických vozidiel čo je veľmi významná vec z hľadiska podpory našich členov pri žiadostiach o testáciu historického vozidla.

Ak sa Vám náš klub páči, neváhajte nás kontaktovať cez našu WWW stránku, profil na FB, mailom na info@mustangclubslovakia.sk alebo sa osobne príďte pozrieť na naše pravidelné letné Fridays & Oldtimer cars Meetingy v mesiacoch Máj až September.

Prajeme pekný deň

VV MACC


Sídlo Klubu:

Einsteinova 13
851 01 Bratislava 5
Slovenská republika

Tel:   +421 2 622 478 59 (po-pi 8:oo - 17:oo hod)
Mail: info@mustangclubslovakia.sk
IČO : 42132487

Bankové spojenie: 2626763279 / 1100 - Tatra Banka                                                            

Výkonný výbor:

Prezident MCS: Ing. Juraj Petráš
Víceprezident MCS: Peter Šumichrast 
3. člen výkonného výboru: Ing. Vladimír Grosch
4. člen výkonného výboru: Marian Bugyik 
5. člen výkonného výboru: Vladimír Bradáč


ČLENSKÝ PRÍSPEVOK NA ROK.
Členský príspevok na kalendárny rok bol stanovený na 35,-EUR

Termín splatenia pre stávajúcich členov je do konca februára aktuálneho roku.

Prílohy:

Stanovy

Prihláška

Darovacia zmluva

Zmluva o reklame

Logo klubu

E-shop Košík a objednávka

Novinky

Najbližšie výjazdy:

Žiadne akcie

Newsletter

    FUNHOUSE Rock Division ALLIANZ Power monsterenergy Rádio Express Veterán.sk gt40