Naši partneri:

Takí sme boli 2008

Rok 2008 sme začali tak isto, ako sme skončili rok 2007, čiže ako skupina nadšených ľudí združujúcich sa okolo legendy menom Ford Mustang. Bolo nás okolo 20 a pravidelne sme sa stretávali v našej obľúbenej pizzerii Giuilano, ktorá nám však začínala byť malá. Naše rozhodnutie z roku 2007 založiť Mustang Club Slovakia začalo byť reálne a tak vo februári vznikol prípravný výbor kde boli odhlasované orgány a vedenie MCS. Súčasne boli odsúhlasené aj stanovy MCS. Takto pripravené dokumenty Peťo podal dňa 01.04.2008 na Ministerstvo vnútra Slovenskej Republiky.

S kludným svedomím sa väčšia časť vedenia dňa 02.04. vydala na cestu do USA pozrieť krajinu pôvodu predmetu nášho záujmu Ford Mustang. Cesta bola dlhá, ale nás hrial ten úžasný pocit, že na druhý deň sa ocitneme na Charlotte AutoFair Spring Meet na Lowes Motor Speedway v mestečku menom Concord v štáte North Carolina. Musím konštatovať, že išlo o prvú akciu poriadanú členmi MCS a hneď sme nasadili ohromne vysokú latku kvality.
Cesta bola motivujúca. Mali sme možnosť vidieť strašné množstvo Classic USA Cars medzi ktorými hrali prím aj naše Mustangy. Dostali sme možnosť okoreniť našu cestu aj kúpou jedného nádherného kúsku ročníku 67 pre nášho člena Šuma. Priamo v USA nás zastihla aj správa o zaregistrovaní MCS a stalo sa tak presne 10.04.2008.

Dámy a Páni, tento dátum je dátumom vzniku MCS, ktorí by sme si mali všetci zakladajúci členovia dobre pamätať.

Po návrate z USA sme museli absolvovať všetky ďalšie úkony potrebné na sfunkčnenie nášho klubu a tak sme požiadali o udelenie iča, založili sme si bankoví účet a vytvorili ďalšie orgány klubu.

Zimné zagarážovanie sme teda využili na zoficiálnenie klubu a spoločne sme sa tešili na prvú veľkú akciu s našimi autami na Čertovej peci, ktorej hlavným organizátorom bol praotec Maroš. Bohatá účasť, výborný guláš, narodeninová torta, či návšteva Piešťanského múzea historických áut, to všetko vytvorilo priateľskú pohodu z ktorej sme si odniesli príjemné zážitky ale aj poznatky a poučenia pre ďalšiu činnosť.

Dni pomaly ubiehali a my sme začali pripravovať prvý oficiálny zraz Mustangov Slovenska. Aké také skúsenosti sme už mali z nultého zrazu a tak za miesto bola opäť vybraná vodná nádrž s kempom v blízkosti obce Nitrianske Rudno. Hlavná organizácia padla na Maroša , znalca miestnych pomerov a Peťa G. odborníka na organizovanie podobných akcií, ale nakoniec každý z nás prispel svojou trošku. Dvojdňový program sa začal driftingovou show, keď nám svoje umenie mimo iných ukázal Drift King Vlado G, ktorý zodral nové gumy až na oceľový kord – proste peklo ako sa patrí. Aj Peťova 73-ka statočne bojovala zo stĺpom verejného osvetlenia a ukázala, že má ďaleko od starého železa a že veľa mladších kúskov jej výkon môže len závidieť. Po driftérskej show sa miesto uvoľnilo dorastu a nasledovala Free Style Show. Mladí chlapci nám na svojich bicykloch ukázali ako sa na týchto malých zázračných strojoch vlastne jazdi a vrcholom ich predstavenia bola ukážka ako sa dá preskakovať Marošová dodávka. Program pokračoval barmanskou show a ochutnávkou miestnych nápojov. Sprejeri medzičasom maľovali Cobrovú GT-350-ku na plot miestneho amfiteátra a po zjedení stovky pikantných gulášov pokračoval program spanilou jazdou do mestečka Bojnice kde sme mali rezervovanú časť námestia. Burácanie našich motorov v spolupráci s harlejakmi ktorý našu kolónu odprevádzali sme toto malé mestečko a hlavne policajnú časť postavili do strehu. Na námestí sme svoje stangy odstavili a nechali sme ich na pospas miestnemu obyvateľstvu ktoré sa prišlo na ne pozrieť v hojnom počte a híkali od úžasu Naše maličkosti využili túto časť zrazu na malé občerstvenie na terasách okolitých pohostinstiev. Po návrate z jazdy nasledovala reinkarnácia Elvisa Plesleyho a jeho živé vystúpenie, pri ktorom sa podaktorý nadšenci tohto hudobného štýlu riadne odviazali. Pár spoločných fotiek pred výtvorom sprejerov odštartovalo večernú časť programu ktorá bola zameraná na športové disciplíny ako zjazd Marošovým toboganom do ľadovej vody alebo Slovensku hádzanú pod Gašpovým vedením či súťaž o najväčšieho žrúta T-bon steakov. Tu musím konštatovať, že jednoznačným favoritom posledne uvedenej disciplíny bol Peťo G a celá súťaž bola zameraná len na to kto ho prekoná. Nasledujúci deň pred obedom sme trošku poschôdzovali, zhodnotili sme dojmy zo sobotňajšieho zrazu, pobavili sme sa aj o veciach klubových aktivít a rozlúčili sa s prianím skorého dovidenia. Na tomto mieste je potrebné poďakovať všetkým čo prispeli rukou a prostriedkami k úspešnému reprezentovaniu MCS na tomto pre nás najdôležitejšom podujatí roka. Maroš, Peťo, Groscho, Cobra, ďakujeme za organizáciu, propagáciu a podporu tohto zrazu.

Nemenej významná akcia organizovaná členom Mikeom bola v Piešťanoch. Tu sme svojou účasťou pomohli pri charitatívnej akcii Rotary Clubu, čo nás všetkých hrialo pri srdci. Túto príležitosť sme si samozrejme nenechali ujsť a neodpustili sme si aj malý výjazd po okolí, s návštevou srnčej farmy a príjemného posedenia a pojedenia na terase miestnej reštaurácie.
Okrem spoločných stretnutí organizovaných klubom MCS sme sa niekedy len jednotlivý členovia, inokedy aj všetci, zúčastňovali mnohých skvelých podujatí ktoré zorganizovali spriatelené kluby. Z týchto akcií by som tu chcel spomenúť, 6.Amercian Day

Luštěnice, 9.American Cars Meeting v Brne, Hot Summer Night v susednom Rakúsku či spoločnú skvelú jazdu do dedinky Čičmany, ale aj akcie organizované Veterán Klubom, alebo klubom 6070. Veľkú popularitu si získali nedeľné US Sunday odpoludnia za ktoré môžeme ďakovať Martinovi. Jazdy po okolí Bratislavy nám viacerým otvorili oči a podarilo sa nám spoznať mnohé prekrásne dedinky v ktorých to miestami vyzeralo akoby sa zastavil čas. Súčasne sme toho roku založili novú tradíciu menom vítanie nového prírastku menom Mustang na Slovenské cesty ktorej premiéra sa uskutočnila privítaním Gašpovej Eleonor.

Pri ohliadnutí za pomaly končiacim sa rokom mi nedá nespomenúť nových členov klubu ale samozrejme aj nové klubové prírastky s ktorých sme sa vždy spoločne tešili. Podaktorý z nás už majú viac áut ako členov v rodine a tak je stále čo obdivovať. V priebehu roku sa k nám pridali Rodrigez s GT-čkom 07 , Šumo s fastbackom 67, p. Trávniček s V6 z r.2005, Peťo F. s V6 z r.2006, či Lucy s V6 convertibile z r. 2006. Okrem toho svoje stajne rozšírili, Cobra s V6 convertibile z r.66, Mike s Machom s r.69 a Gašpo s fastback z r.67 upraveného na Eleanor. Prírastky do rodiny Peťa G. ani nebudem vymenúvať, nakoľko sa chceme baviť aj o ostatných našich činnostiach a jeho prírastky by nám zabrali strašne veľa času. Česť je ho mravenčej a pritom veľmi dôležitej práci. Všetkých, ktorých som neúmyselne opomenul nech mi odpustia, na budúce sa polepším.

Dá sa povedať, že rok 2008 bol pre nás všetkých veľkým zážitkom, plným radostí nad spoločnými úspechmi hlavne preto, že sa medzi nami vždy niesla priateľská pohoda umocnená snahou navzájom si pomôcť, poradiť, či odovzdať skúsenosti. Členovia a samozrejme aj ich rodinný príslušníci vytvárali na akciách atmosféru plnú pohody a preto vzniká jedna veľká spoločná dobrá partia, ktorú spojila automobilová značka FORD MUSTANG.

Záverom by som Vám všetkým členom ale aj priaznivcom a sledovateľnom našej činnosti či len prispievateľom do našej webovej stránky jak zo Slovenska ale aj z ďalekého sveta chcel poďakovať za Váš príspevok do celej mozaiky menom Mustang Club Slovakia.
Súčasne Vám všetkým prajem Veľa šťastia, šťastia a šťastia do nového roku 2009.

Napísali: Juraj alias Cobra a Gašpo

E-shop Košík a objednávka

Novinky

Najbližšie výjazdy:

Žiadne akcie

Newsletter

    FUNHOUSE Rock Division ALLIANZ Power monsterenergy Rádio Express Veterán.sk gt40