Naši partneri:

Takí sme boli 2009

Ďalší rok je za nami a opäť nám, Gašpovi a Cobrovi, bolo prisúdené zmocniť sa úlohy klubového kronikára. Dúfame, že naše riadky Vám prinesú príjemné spomienky na spolu prežité chvíle pohody.

Rok 2009 za začal pre náš klub výnimočne, pretože dňom 01.01. začala fungovať naša nová oficiálna web stránka www.mustangclubslovakia.sk od ktorej sme veľa očakávali a na ktorú sme všetci tešili. Zároveň v tento deň sme po 0-tom ročníku o 12:00 hod odštartovali tradíciu Novoročných jázd Bratislavou. Zišlo sa nás osem vozidiel a hneď sme sa stali atrakciou relácie: Pozor, zákruta! ktorá o našej jazde informovala širokú verejnosť. Zima roku 2008-2009 bola síce mierna, ale ustúpila až v polovici Marca, takže ako každý rok čakanie na letnú sezónu bolo ťažké, zdĺhavé, ale zato plodné. Krátili sme ho prípravou našich Mustangov na nadchádzajúcu sezónu, spoločnými stretnutiami, ale tento raz už definitívne na novom mieste a to v Bratislavskom Raki Centre. Tu sme 18. Marca zorganizovali Valnú hromadu, na ktorej sme zhrnuli činnosť klubu za rok 2008, stanovili sme si úlohy na rok 2009 a hlavne dobre sme si zaspomínali na situácie na ktoré sa nezabúda.

Celý rok 2009 sa niesol v atmosfére menších či väčších akcii spojených s oslavami, ktoré sa týkali všetkých z nás. Boli to oslavy 45-teho výročia spustenia výroby Mustangu, auta ktoré nás spojilo dohromady. Menšia skupinka členov klubu si atmosféru osláv zaletela vychutnať priamo do centra osláv amerického Briminghamu. Zahájením celej udalosti bola niekoľko dňová jazda naprieč Amerikou, cez niekoľko časových pásiem, ale aj ročných období s názvom Mustangs Across Amerika (MAA). 648 zaregistrovaných posádok a z toho 3 zo Slovenska svedčí o skutočne masívnej celosvetovej udalosti. Akcie MAA predchádzala rada iných sprievodných akcii, ktoré sme si zorganizovali sami. Z nich by sme radi spomenuli našu účasť na burze US cars v Charlotte štát NC na Lowes Motor Speedvay, návštevu dielní Chipa Foosa, Barrys Speed shopu a firmu Edelbrock ako aj súkromnú zbierku pána Vicka Edelbrocka, a v neposlednej rade návštevu múzea Petersen Automotive v Hollywoode. Ďalšia cesta nás zaviedla na zraz účastnikov MAA do Las Vegas. Tu sme absolvovali prehliadku dielni Carolla Shelbyho. Bol to príjemne strávený, ale aj poučný týždeň pred jazdou. Las Vegas nás prekvapilo najväčšou súkromnou zbierkou historických vozidiel The Auto Colictions a pochúťkou menom „steak“ z Gallagers seakhousu na ktoré tiež nikdy nezabudnem  Len pre informáciu, bol som tam každý deň (Gašpo). MAA nás zaviedla naprieč Spojenými štátmi, cez niekoľko časových pásiem, ale aj ročných období až do samotného centra diania osláv, do Birminghamu v štáte Alabama. Návšteva Barber Vintage Musea nám skrátila čakanie na úvodnú akciu osláv tzv. Street Party, kde sme sa v kolóne 500 Mustangov pomaly presúvali. Bolo to úžasné. Nasledujúci deň sme sa zúčastnili samotných osláv Mustang 45th Anniversary. Bol to určite jeden z vrcholov tejto sezóny, s možnosťou pozrieť si všetky vývojové štádia Mustanga až po ten posledný s označením 2010.

Po návrate sme sa spoločnými silami vrhli na akciu - Bratislavský Autosalón 2009 - s cieľom sprístupniť širokej verejnosti bližší pohľad na našich tátošov, ako aj spropagovať klub a blížiaci sa II. Zraz Mustangov Slovenska. Osem klubových áut sa ukázalo v plnej kráse v pavilóne D1 na prízemí. Ťažko popísať atmosféru prvého tzv. novinárskeho dňa, kedy sme neušli pozornosti médií, absolvovali pár rozhovorov do rádií či televízie, a ochotne odpovedali na otázky zvedavých Slovenských celebrít či iných vyvolených obdivovateľov. Dobrá skúsenosť.

18.07.2009 bol deň na ktorý sme sa všetci členovia chystali viac ako ½ roka, bol to deň konania II. Zrazu Mustangov Slovenska. Ako miesto konania bolo vybrané Nitrianske Rudno, miesto ktoré sa osvedčilo už dva krát predtým. Veľká skupina členov MCS začala akciu už o deň skôr v príjemný, teplý piatkový podvečer. Pripravili miesto, okolie a za žhavenia Marošovho grilu chystali steaky a iné pochutiny. Večer sme ukončili v neskorých hodinách s dobrým pocitom, že na zraz sme dobre pripravený. Už od rána nasledujúceho dňa sa pomaly začali zbiehať skupinky miestnych zvedavcov či návštevníkov autocampingu ako aj účastníkov zrazu. Obzvlášť nás potešila početná skupina Mustangov zo susedného Českého Mustangridersclubu ako aj skupina Mustangov z Moravy a Sliezska. Po úvode akcie a chutnom občerstvení sme sa spoločne vydali na spanilú jazdu do pre nás tradičného mesta Bojnice a ďalej Slovenským Rudohorím malých Karpat okolo Magury späť do Nitrianského Rudna. Spanilú jazdu sme tentokrát mierne predĺžili a navštívili sme aj miestnu skláreň vo Valašskej Belej a pokochali sme sa umením a šikovnosťou domácej sklárskej výroby.
Po návrate zo spanilej jazdy a malom občerstvení prišlo to v čo sme všetci dúfali, že sa nestane, hoci sme vedeli, že sa tomu asi nevyhneme. Prietrž mračien spojená s víchricou náš pripravovaný program úplne zmenila. Zahájené driftovanie sa skončilo zachraňovaním stanov, pripraveného kateringu, a iných vecí vode neodolných. Spoločným útočiskom sa nám nakoniec stal hotel Normandia, kde sme po dohodne s majiteľkou pokračovali v pití, hodovaní a spoločných diskusiách. Rozkrojili sme zrazovú tortu, rozdali účastnícke listy a zabávali sa poniektorý až do skorého rána. Ohňostroj, i keď trochu namoknutý, nám všetkým o polnoci vylepšil náladu.

Nasledujúci weekend sa naše cesty rozdelili na dve skupiny. Jedna sa vydala na 10th US Cars Meeting Brno a druhá na Bopcat Power Fest 2009 Trenčín. Obe akcie boli pre náš klub veľmi zaujímavé, poučné a úspešné. V Trenčíne sme si vyskúšali rýchlosť našich Mustangov a z Brna sme si odniesli niekoľko pohárov za najkrajšie autá vo svojej triede.

Ako už býva dobrým zvykom na prelome Júla a Augusta sa koná jedna z najväčších akcii v okolí Slovenska, American Cars Meeting – Komárom. Účasť, počasie a všetko okolo nej vyšlo organizátorom na 100% a tak aj naša početná skupina prispela k tejto výnimočnej akcii.

V priebehu roka sme sa zúčastňovali starých známych akcii, za všetky spomeniem Tatra Rallye, Trenčín Speed Show, 5F-Body, US Meeting, Hot Summer Nites, US Sundays, ale aj výjazdov na 5th All American Cars Meeting v Ljublane – Slovinsko či Sliezsky Zraz Mustangov v Milikove v susedných Čechách.. Vyvrcholením sezóny bol aj náš 2. spoločný výjazd z MC 6070 do Čičman. Počasie nám síce neprialo, ale o to viac nám chutil kvalitný tataráčik zalievaný dobrou slivovicou, ktorú sme dostali od našich Moravských priateľov Mustangerov, ktorí nás prišli do Čičman podporiť.

Rok 2009 zo sebou samozrejme priniesol mnoho menších ,alebo väčších akcii ktoré tu nespomíname, či už na Slovensku alebo okolitých krajinách, na ktorých sme sa individuálne alebo v menších skupinkách rôzne zúčastňovali. Podaktorým z nás sa podarilo na akciách získať trofeje v podobe víťazných pohárov ktoré ocenili našu prácu pri údržbe našich nezabudnuteľných strojov a dodávajú nám aj silu bojovať so silou času čo je na našich Mustangoch aj vidieť.

V duchu amerických tradícii sme 1.Novembra, i keď s menšou účasťou, zorganizovali Halloweenský výjazd na hrad Devín, kde každý z nás mohol ukázať tú svoju pravú tvár.

Veľmi nás všetkých teší, že tak ako v priebehu roku minulého i tento rok k nám pribudli nový členovia . Alexander Lichtneker (dubček) a jeho Ford Mustang 1964 Hardtop Coupé,
Milan Ferančík a jeho Ford Mustang Hardtop Coupe 1967, Jakub Petráš a jeho Ford Mustang V6 2006, Martin Pír (MATO707) a jeho Ford Mustang Convertible V6 2006, Juraj Balák a jeho Ford Mustang V8 2008, Silvia Lerch (stanglady) a jej Ford Mustang GT Coupe Premium 2008. Dúfam, že sme na nikoho nezabudli, a ak áno hádam nám prepáči. Samozrejme, že musíme spomenúť nové prírastky už aktívnych členov Juraj Vražba (Juro) zakúpil Ford Mustang 1999 GT 35 th. Aniversary a Šumo Ford Mustang 1969.
Čo nás však už teší menej, je že, z našich radov boli vylúčený poniektorý členovia, ktorý zabudli, že si treba plniť aj povinnosti voči klubu.

Na záver by sme chceli popriať všetkým členom veľa šťastia, zdravia v budúcom roku, aby sa nám všetkým splnili Naše sny, aby naše spoločné veľké plány ktoré pripravujeme už dnes, vyšli ešte lepšie ako naposledy, aby nás neopúšťala pohoda v klube, a hlavne aby sme sa znovu v budúcom roku mohli všetci spoločne ohliadnuť za tým predchádzajúcim.

Ďakujem, že ste si prečítali tieto riadky.
Napísali: Gašpo a Cobra

E-shop Košík a objednávka

Novinky

Najbližšie výjazdy:

Žiadne akcie

Newsletter

    FUNHOUSE Rock Division ALLIANZ Power monsterenergy Rádio Express Veterán.sk gt40