Naši partneri:

Takí sme boli 2010

Vážení priatelia a nadšenci Mustangov, Vážení členovia MCS, Mustang Club Slovakia ma za sebou ďalší rok činnosti, ktorí môžem s kľudným svedomím pomenovať ako rok plný zmien.

Začali sme ako sa už stáva tradíciou 01.01.2010 o 12:00 hod naším novoročným výjazdom na Devín. Počasie nám obzvlášť prialo, veď teploty nad 10 C nie sú v januári veľmi obvyklé a tak sa nás stretlo až 17 vozidiel. Cesta zaliata slniečkom nás sprevádzala uličkami Bratislavy až pod hrad Devín kde sme tradične pokecali, trochu popálili pneumatiky a pomaličky sa rozišli domov. Úžasný začiatok sezóny! Druhého nasnežilo a tak sme svojich koníkov opäť zaparkovali do garáži. Je pravda, že zopár bláznov vyrazilo aj na zimné driftovanie kde sme nafotili úžasné fotografie ktoré sme plánovali použiť do kalendára MCS pre rok 2011.

Február, konkrétne 20., bol mesiacom členskej schôdze (ČS) a teda aj všetkých vecí spojených s prípravou a aj realizáciou tohto podujatia. Členskú Schôdzu sme tento krát s ohľadom na mimo Bratislavských členov organizovali v reštaurácii Furman pri Piešťanoch a tak za bohatej účasti sme upravili stanovy klubu, zvolili nový VV, vypočuli sme si o príprave 3.ZMS a schválili plán činnosti MCS na rok 2010. Musím však povedať, že nám ČS aj nastavila zrkadlo vnútorných vzťahov ktoré časom vyústili k odchodu zakladajúceho člena. Aj ja ako osoba som počas ČS zlyhal a nevšimol som si, že niektorí členovia výkonného výboru neboli vlastne v súlade so stanovami zvolený do vedenia klubu. Našťastie si to všimla revízna komisia ktorá k celému problému zabezpečila právnické stanovisko, ktoré bolo doručené na VV. Nakoľko sme chceli veci dať do poriadku, museli sme zvolať ďalšiu ČS s jediným bodom, dať veci do poriadku. Dňa 18.03.2011 sa uskutočnila druhá ČS kde bol VV doplnený o dvoch právoplatne zvolených členov. Táto skutočnosť bohužiaľ opäť viedla k odchodu ďalšieho zakladajúceho člena čo nás veľmi mrzelo. Po týchto búrlivých časoch sa klub v priebehu marca opäť stabilizoval a tak sme v hojnom počte navštívili zraz Fordov v Nitrianskom Rudne, kde sme týmto Európskym a podstatne mladším bratom ukázali ako má poriadny Ford vyzerať a aj aký má mať jeho motor zvuk. Apríl bol už mesiacom plnej aktivity klubu a tak sme hneď prvý víkend navštívili Slovakia Ring a privítali po prví krát našu Švajčiarsku členku Sylviu alias Stanglady. Hneď nato sme nainštalovali expozíciu MCS na Bratislavskom Autosalóne a aj vyrazili na prvú návštevu našich južných susedov na Hungarian Mustang Meeting v Budapešti. Na všetkých podujatiach naše Mustangy budili veľkú pozornosť čo nás veľmi tešilo.

Máj začíname už tradične 1.Májovou Tatra rallye kde sme agitovali veteranistov na účasť na prvom Fridays US&Oldtimer Cars Meetingu ktorí sme sa rozhodli tento rok organizovať každý prvý piatok v letných mesiacoch Máj až September. Máj pokračoval práve touto očakávanou akciou na ktorej sa zúčastnilo hneď na prvom stretnutí skoro 50 vozidiel. Boli sme nadšený. Ešte v ten istý víkend členovia s mladšími ročníkmi navštívili letisko Trenčíne kde absolvovali preteky v slalome. Ďalší víkend sme sa v hojnom počte stretli na Power Feste v Bolkovciach. Tu sa musím chvíľu pristaviť nakoľko sa tu udiali veci o ktorých sa hovorilo ešte aj posledných mesiacoch minulého roku. V prvom rade musím vyzdvihnúť príkladnú organizáciu zo strany Juraja Baláka a celej stredo Slovenko severnej skupinky ktorá nás Bratislavčanov čakala pár dedín pred Bolkovcami. Samotná, priam spanilá jazda Mustangov naprieč týmto krajom bola pre mňa osobne vyvrcholením tohto dňa. Boli medzi nami aj členovia s pretekárskou dušou a tak počas promo akcie na 3.ZMS sme skúšali na 200m trati čo naše Mustangy dokážu. Táto časť dňa niektorých vyburcovala na také úžasné výkony až pri odchode zabudli na svoju krajšiu polovičku a odišli bez nej. Našťastie si náš podpredseda všimol, že sedadlo spolujazdca je prázdne a tak sme za bránami letiska zastali. Aj cesta domov bola jedna veľká reklama na Mustangy. Tešilo by ma, keby sa nám tento rok podarilo viac takýchto úžasných akcii. Posledný májový víkend sme sa boli pozrieť na Tiborom organizovanú akciu na hrade Červený Kameň.

Jún začal opäť Fridaysom a pokračovali sme návštevou zrazu Amerických aut v Ivanke, návštevou F-Body a Hot Summer Nites v Rakúsku, pokračovali sme návštevou ďalšieho Ford zrazu a Carat Tunning Party na Piešťanskom letisku.

Mesiac Júl je pre náš klub mesiacom pravidelného Zrazu Mustangov Slovenska na ktorý vrcholili prípravy. Samozrejme sme sa aj zabávali a tak sme opäť zorganizovali Fridays, odskočili sme si do Nemeckého Wiesbadenu na oslavu dňa nezávislosti kde Gašpo zobral Nemcom za jeho Elenku nádhernú cenu. Šumo s Vladom pokračovali z Nemecka až na najväčší Europsky zraz US Cars do Švédskeho Vasterasu. Potom nás už čakal vytúžený 3.ZMS na Trenčianskom letisku. Išlo o prví zraz na novom mieste a aj v novom štýle a tak sme všetci čo sa podieľali na príprave, propagácii a organizácii čakali ako to dopadne. Samotný zraz sa uskutočnil za nádherného počasia na fantastickej betónovej ploche Trenčianskeho letiska kde prišlo 114 Cars, 59 Mustangs, 21 Corvette, 34 others a 2 300 návštevníkov. Jednoznačne musím konštatovať, že išlo o obrovský úspech. Aj after party sa vydarila, letisko nezhorelo a všetci sme sa v zdravý teda skoro všetci, že Luci, dostali až domov. Niektorí si síce veci a časovú os pamätali veľmi matne alebo vôbec, ale to na veci, že sme prežili úžasný víkend už nič nezmenilo. Na tomto mieste by som Vás všetkých chcel poprosiť aby ste si aj v tohoročný ročník priniesli so sebou takú super náladu. Hlavne naše dievčatá. Boli ste úžasné!

August je mesiacom Komáromskeho zrazu US Cars v bývalej pevnosti na ktorý sa niektorý členovia vybrali priamo z piatkového Friadysu. Tu by som chcel opäť vyzdvihnúť ochotu JOEo na príprave zabezpečenia plochy v pevnosti. Postaral sa o to aby sme mali dobré miesto a aj o to aby sila nášho MCS vyznela na plno. Získanie významného ocenenia za Šumov Mustang GTA 1967 bolo už len potvrdením toho, že v MCS máme nádherné autá.

Mesiac pokračoval aj výletom našich troch členov do rodiska Mustanga, Detroit v USA. Navštívili sme Fordovú fabriku ako aj jeden z najväčších zrazov pod menom Woodward Dream Cruse tiež. Nenechali sme si ujsť aj účasť na Bonnenville Speed Week na Bonnenville Salt Flats v Utahu. Celá návšteva v USA v nás zanechala hlboké spomienky nakoľko išlo o výnimočné podujatia.

September sme začali posledným tohoročným Fridays meetingom ktorého sa zúčastnilo rekordných 69 automobilov a 10 motoriek. Krajší záver sme si ani nemohli priať. Pokračovali sme návštevou Cars & Bike Meeting a Hot Summer Nites v Rakúsku a v druhej polovici mesiaca sme navštívili auto kino s premietaním filmu Gone in Sixty seconds kde Gašpova Elenka hrala hlavnú rolu. Návšteva našich Českých priateľov z Mustang Riders Clubu na Kloado Party bola už iba čerešničkou septembrových výjazdov a hlavne prípravou na októbrový Slezský sraz Mustangú & US Cars Milikov. Tento zraz už začína byť pre MCS druhým vrcholom sezóny. Do Milikova dorazilo zo Slovenska 15 Mustangov a 2 US Cars a domov sme si odniesli 2 poháre za 1.miesto, 2 poháre za 2.miesto a 5 pohárov za 3.miesto. Čo k tomu dodať? Ja len to, že všetkým gratulujem k oceneniam a ešte raz ďakujem za reprezentáciu MCS v zahraničí. Po tak úspešnom víkende nasledovala naša už tiež tradičná jazda s MC 6070 do Čičmian. Nádherne počasie a vynikajúco vybraná trasa nás doviedla do malebnej dedinky Čičmany kde sme do neskorých večerných hodí za pochutnávania si na tataráku, slivovice a domácej žinčice sumarizovali ubehnutú sezónu. Sezóna však ešte pre MCS úplne neskončila nakoľko nás ešte čakal Halloweensky výjazd ktorý sme si fantasticky užili a hlavne sme pobavili nejedného člena normálnej mestskej premávky.

Ako som už spomínal, uplynulí rok 2010 bol pre MCS rokom zmien a aj poučení. Do MCS pribudlo zopár nádherných Mustangov ale aj členov. Najazdili sme spolu tisíce Km a myslím si, že sme boli aj naj aktívnejším klub spomedzi všetkých klubov historických vozidiel. Naši členovia pracovali aj na publikačnom poli a tak články o činnosti MCS boli uverejnené v časopise Auto Motor a Sport, v Auto Magazíne, v Halo Auto, vo Veteran.sk, v Power Magazine ale aj v Českom Chrom&Plameny.

Všetkým členom MCS čo v roku 2010 pridali svoj kus do mozaiky činnosti Mustang Clubu Slovakia by som rád v mene VV ešte raz poďakoval.

Napísal: Cobra


E-shop Košík a objednávka

Novinky

Najbližšie výjazdy:

Žiadne akcie

Newsletter

    FUNHOUSE Rock Division ALLIANZ Power monsterenergy Rádio Express Veterán.sk gt40